מרכז לקהילה האפריקאית בירושלים
עברית
עברית
עברית

סדרת הרצאות הקיץ שלנו בעיצומה

11.8.2015

 

 

לקראת הקיץ הנוכחי החלטנו במרכז לקהילה האפריקאית בירושלים לקיים סדרה בת 6 הרצאות בנושא מבקשי מקלט ופליטים בישראל. ההרצאות מתקיימות בעזרתו הנדיבה של המרכז להגירה בינלאומית וקליטה וכן בעזרת 'קרן בכבוד' של התנועה הרפורמית המארחת אותנו ומאפשרת לנו לקיים את ההרצאות בבית שמואל.

 

מאיה ורדי, אשר מרכזת את הקורס מסרה כי "מטרת הקורס היא להעמיק את הידע בנושאים מגוונים הקשורים לקהילת מבקשי המקלט בישראל. לכן התכנים כוללים הן רקע כללי על פליטות והגירה, והן תחומים יותר ספציפיים כמו חינוך, רווחה, ורפואה. קהל היעד שלנו הם מתנדבי העמותה העובדים עם מבקשי מקלט ביום-יום, אקטיביסטים חברתיים הרוצים להעמיק ידיעותיהם בנוגע למבקשי המקלט בישראל, ואנשים נוספים המתעניינים בתחום".

 

מלבד הידע הנרכש, משמשת סדרת ההרצאות כמקום מפגש עבור פעילי העמותה בו הם מגבשים את הקשרים החברתיים ביניהם. כך נוצר כר נוסף המאפשר יצירה וחשיבה על פעילויות נוספות לשם חיזוקה הקהילה האפריקאית בירושלים בפרט ובישראל בכלל.

 

להלן סדר ההרצאות הבאות:

 

12.8.15: על מצב הרווחה של מבקשי מקלט בישראל, נשים כמקרה בוחן - עו"ס טלי אהרנטל, מנהלת התחום הפסיכו-סוציאלי בעמותת א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים.

 

19.8.15: על בריאות ומבקשי מקלט - ד"ר אהד ביתן, המרפאה החברתית.

 

26.8.15: דילמות בחינוך ילדי מבקשי מקלט - גב' מיכל שנדר, רכזת תחום נוער וצעירים בעמותת א.ס.ף, מר אודי כהן, מנהל גני חיים.

 

2.9.15: על מבקשי מקלט בראי המשפט הישראלי והבינלאומי- עו"ד ענת בן דור, מנהלת הקליניקה לזכויות פליטים באוניברסיטת תל אביב.

 

ההרצאות מתקיימות בבית שמואל, רחוב שמאע 6, בשעה 18:00.

 

הירשמו עכשיו או צפו בפרטים בעמוד הפייסבוק שלנו.

 

Please reload

מילות מפתח - Tags
Please reload

ארכיון - Archive
Please reload

אחרונים - Latest
RSS Feed

Jerusalem African Community Center (R.A.)

33 Jaffa st. Jerusalem 9422109

Fax: 972-2-5434932

 

מרכז לקהילה האפריקאית בירושלים (ע"ר)

יפו 33 ירושלים 9422109

information.jacc@gmail.com

 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle